آموزش ریست پسورد دستگاه DVR و NVR هایک ویژن از طریق نرم افزار SADP TOOL

یکی از مشکلات رایج در دوربین هایک ویژن فراموش کردن پسورد دستگاه DVR و NVR و یا دوربین تخت شبکه است که وارد شدن به منوی دستگاه و دسترسی به تصاویر را غیر ممکن می سازد. در دستگاه های  DVR و NVR و دوربین تخت شبکه ریست پسورد هایک ویژن به دو روش انجام می گیرد :

1. ریست پسورد با استفاده از نرم افزار SADP هایک ویژن برای دانلود این نرم افزار اینجا کلیک کنید.

2.ریست پسورد هایک ویژن از طریق خود دستگاه ، که برای سری قدیمی می باشد و فراموشی رمز عبور ندارند

1.ریست پسورد با استفاده از نرم افزار SADP هایک ویژن

ابتدا نرم افزار SADP Tool را دانلود و نصب نمائید. دستگاه را با کابل شبکه به رایانه متصل کنید. سپس نرم افزار SADP Tool را اجرا کرده تا دستگاه های ضبط موجود در شبکه را شناسایی کند اهمیت ندارد  IP  دستگاهتان چیست . پس از آنکه نرم افزار دستگاه های موجود را در شبکه شناسایی کرد، دستگاه DVR یا NVR مورد نظر خود را که مایل به ریست پسورد آن هستید انتخاب کنید. بعد از آن باید گزینه forgot password را بزنید. در شکل زیر می توانید مراحل کار را ببینید.

در مرحله بعد پس از زدن گزینه فراموشی پسورد سه حالت زیر پیش می آید که در ادامه به آن اشاره می کنیم و راه حل هر کدام را نیز می گوئیم:

حالت اول:

1.صفحه ای باز می شود و مانند شکل زیر از شما درخواست ” Security Code ” می کند:

در این صورت باید مطابق شکل زیر به نرم افزار SADP مراجعه کرده و به قسمت Start Time رفته و شماره سریال دستگاه و تاریخ فعلی دستگاه را به شماره 09383762303 ارسال کنید تا من برایتان scurity Code  دستگاهتون را ارسال کنم .

کد دریافتی را در باکس زیر وارد کنید و گزینه Confirm را بزنید:

پس از آنکه کد را وارد کردید، پسورد دستگاه به 12345 تغییر می کند.

حالت دوم:

1.صفحه ای باز می شود که مانند شکل روبرو از شما درخواست Encrypt File می کند:

در این حالت باید همانند تصویر زیر ابتدا بر روی گزینه Export کلیک کرده تا فایل XML در کامپیوترتان ذخیره گردد. شما باید این فایل را برای من ارسال کنید. پس از دریافت ایمیل شما فایل رمزگذاری و یا Encrypt File را برایتان ارسال می کند. سپس با بارگذاری این فایل قادر خواهید بود تا پسورد جدیدی را برای دستگاه ضبط خود تنظیم نمائید.

حالت سوم:

چنانچه صفحه ای باز شود که مانند شکل زیر از شما درخواست Encrypt File یا Key کند:

در این حالت می توانید به دو روش زیر عمل کنید:

a. مانند حالت دوم فایل XML را در کامپیوترتان ذخیره کرده و سپس برای دریافت رمز، آن را برای تیم پشتیبانی ارسال نمائید.

b. کد QR (شکل زیر) را اسکن کرده و یا از آن عکس بگیرید و سپس آن را برای تیم پشتیبانی هایک ویژن ارسال نمائید.

پس از آنکه این کد را برای تیم پشتیبانی ارسال کردید از طرف آنها ایمیلی دریافت می کنید که حاوی یک پسورد 8 حرفی ترکیبی از اعداد و حروف است. با وارد کرد این رمز می توانید ریست پسورد دستگاه DVR خود را انجام دهید.

نکته: قسمت سومی که در عکس مشخص شده است، برای این منظور است که همزمان بخواهید پسورد دوربین خود را نیز عوض کنید.  بدین ترتیب پسورد تمامی دوربین های موجود در شبکه که به NVR متصل اند نیز ریست می شوند.

*نکته خیلی خیلی مهم اینکه تا زمان دیافت رمز یا فایل ریست نباید دستگاه خود را خاموش کنید .*

همچنین شما میتوانید روش دریافت را رمز را یاد بگیرید و خودتان بدون نیاز به من این ریست را انجام دهید برای این کار می توانید این آموزش را از اینجا دانلود کنید.

مطالعه بیشتر