چگونه DVR یا NVR را بروزرسانی کنیم؟

در این آموزش چگونگی آپدیت  DVR و NVR های XM را به سه روش متداول آموزش خواهیم داد.

پس از به تشخیص نسخه سیستم عامل مناسب برای DVR خود و دانلود آن از آموزش قبلی می توانید از این دو روش برای به روزرسانی سیستم عامل دستگاه استفاده کنید .

روش اول: استفاده از فلش مموری

  1. در این روش می بایست ابتدا فایل اصلی به روز رسانی را که پسوند  BIN  دارد را به درون فلش مموری خود کپی کنید.( توجه کنید که نوع فلش مموری شما باید با دستگاه تان سازگاری داشته باشد به طور مثال هر دو USB 2 باشند )
  2. فلش مموری را به پورت USB DVR خود وصل کنید ، سپس وارد Main Menu_ “Advanced”_ “Upgrade” و سپس فایل سیستم عامل را برای ارتقا انتخاب کنید و گزینه بروز رسانی را انتخاب کنید.

روش دوم : استفاده از نرم افزار مدیریت دستگاه های XM

اگر نمی توانید DVR را از طریق فلش مموری به روزرسانی کنید ، می توانید آن را از طریق رایانه و با استفاده از نرم افزار مدیریت دستگاه انجام دهید انجام دهید.

  1. ابتدا کابل اترنت( شبکه ) DVR را به مودم یا رایانه خود متصل کنید..
  2. نرم افزار “DeviceManage” را در رایانه بارگیری و اجرا کنید.
  3. بر روی “جستجوی IP” کلیک کنید تا IP DVR را پیدا کنید و سیستم عامل آن را ارتقا دهید.

اگر ابزار “DeviceManager” را در رایانه خود نصب نکردید ، می توانید آن را دانلود کنید.

روش سوم : آپدیت از طریق وب دستگاه

در این روش پس از اتصال دستگاه به رایانه باید مرورگر اینترنت اکسپلورر را اجرا کنید و در قسمت آدرس بار آن IP دستگاه را وارد کنید و سپس وارد Main Menu_ “Advanced”_ “Upgrade” و سپس فایل سیستم عامل را برای ارتقا انتخاب کنید و گزینه بروز رسانی را انتخاب کنید.

امید که این مطلب مفید بوده و گره ای هرچند کوچک را در رفع مشکل امنیتی شما برطرف کرده باشد . با نظرات و پیشنهاد های خود مرا در بهتر شدن سایت الفبای دوربین مداربسته یاری کنید .

با سپاس فراوان سینا مطوری

مطالعه بیشتر